مجله سرگرمی ژولیت آموزش صحیح حرکت شنای سوئدی - مجله سرگرمی ژولیت قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ می باشد.

تغذیه و سلامت

آمار سایت

تبلیغات متنی

آموزش صحیح حرکت شنای سوئدی

 

۱- بدن خود را به بالا بکشید

دستان خود را محکم بر روی زمین قرار دهید و نوک پاها را نیز برروی زمین محکم کنید تا در وضعیت تعادل قرار بگیرید. کمر را صاف کنید و عضلات شکم را به داخل منقبض کنید.

۲- بدن را به سمت پایین بکشید

گردن را به حالت عادی نگه‌ داشته و کمر را نیز مستقیم و کشیده بگیرید. به آرامی به سمت پایین حرکت کنید. آرنج‌ها را خم کنید و تا چانه زمین را لمس کند. بدن شما در طول حرکت باید حالت خط راست خود را حفظ کند و آرنج‌ها به سمت عقب کشیده شوند.

۳- دوباره به سمت بالا حرکت کنید

وقتی به سمت بالا بازمیگردید، نفس خود را به بیرون بدهید. یک نکته‌ی حرفه‌ای برای انجام در حین بالا رفتن این است که دستان خود را مانند حالتی که بخواهید پیچ سفت کنید، در حین بالا رفتن بپیچانید و فشار پیچشی به آنها وارد کنید.

* با بالا رفتن، یک حرکت کامل می‌شود. در هر بار تمرین، ۱۰ تا ۲۰ حرکت را بسته به توان خود و تا زمانی که می‌توانید حرکت را دقیق و صحیح انجام دهید، تکرار کنید.

اشتباهات رایج و راه حل آنها :

۱٫ خم کردن و انحنا دادن به پشت

راه حل:  بر روی عضلات پشت پا تمرکز کنید تا از خم شدن شما جلوگیری کند. تمرکز کنید که قبل از باسن، سینه‌ی شما به زمین برسد.

۲٫ نفس نکشیدن

راه حل: تمرکز روی حرکات ممکن است تمرکز شما از نفس کشیدن منظم را از بین ببرد. فراموش نکنید در مسیر رو به پایین نفس را به داخل بدهید و در بازگشت به بالا بازدم کنید.

۳٫ بازکردن بازوها

راه حل: بازکردن بازوها و حالت T برای شانه‌ها مضر است. سعی کنید بازوها را بسته و تا زاویه ۲۰ تا ۴۰ درجه نسبت به بدن نگه‌دارید.

۴٫ توجه به تعداد بیش از کیفیت

راه حل: اگر فقط تلاش کنید که تعداد حرکات شنای سوئدی را افزایش دهید، نتیجه‌ی خوبی نمی‌گیرید. بر روی کیفیت کار و صحت انجام حرکت دقت کنید. انجام اشتباه حرکت، عضلات کمتری را درگیر می‌گند و حتی ممکن است به آنها آسیب برساند.

۵٫ سفت نگه‌داشتن گردن

راه حل: گردن را به حالت عادی نگه‌دارید تا از درد آن نیز در هنگام حرکت جلوگیری کنید. می‌توانید در هنگام انجام شنای سوئدی، به نقطه‌ای روی زمین خیره شوید و مطمئن شوید با خیره شدن، گردن حالت عادی دارد.

 

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب