مجله سرگرمی ژولیت آیا مردم با تکنولوژی‌های آینده مشکل دارند؟ - مجله سرگرمی ژولیت قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۳ می باشد.

تغذیه و سلامت

آمار سایت

تبلیغات متنی

آیا مردم با تکنولوژی‌های آینده مشکل دارند؟

 

افرادی که اعتقادات مذهبی قوی‌ای داشتند نیز با چشم‌انداز و آینده دستاوردهای تکنولوژی مشکل داشتند و آن‌ها را نوعی دخالت در طبیعت می‌دانستند.مرکز پژوهشی پیو (Pew Research Center) در آمریکا نظرسنجی‌ای را با شرکت ۴۷۲۶ بزرگ‌سال آمریکایی انجام داد و نظر آن‌ها را در مورد سه تکنولوژی در حال ظهور پرسید؛ این سه تکنولوژی عبارت بودند از: تغییر دادن ژن‌ها در دوران جنینی به‌منظور کاهش شیوع بیماری‌های جدی در آینده جنین، کاشت چیپ‌های مغزی در افراد سالم به‌منظور تقویت مهارت‌های ذهنی آن‌ها و تزریق خون مصنوعی در افراد به‌منظور افزایش توانمندی‌ها و عملکردهای آن‌ها.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بیشتر با تکنولوژی‌هایی موافقند که برای حل یا تصحیح مشکلات و مسائل کنونی افراد کاربرد دارد تا رسیدن به سطح عملکردی و توانایی بیشتر.کری فانک، نایب رئیس بخش پژوهشی مرکز پیو می‌گوید: «یکی از نتایج شگفت‌آور این نظرسنجی قدرت عقاید مذهبی در نظرات بود. ما همچنین از شباهت نظرات و پاسخ‌ها به تکنولوژی‌های مختلف شگفت‌زده شدیم. و شگفتی سوم ما هم این بود که جامعه آماری ما کاملا به تفاوت‌های ظریف بین این تکنولوژی‌ها، که هیچ‌کدام به طور عملی اجرا نشده‌اند، آگاه بود».

نتایج کلی این نظرسنجی به شرح زیر است:

۶۸ درصد در مورد مسئله دستکاری ژن‌ها ابراز نگرانی کردند و ۴۹ درصد در مورد استفاده از آن مشتاق هم بودند.
۶۹ درصد در مورد چیپ‌های معزی اظهار نگرانی کردند و ۳۴ درصد به آن مشتاق هم بودند.
۶۳ درصد با استفاده از خون مصنوعی مشکل داشتند در حالی که ۳۶ درصد از این ایده هیجان‌زده هم بودند.

 

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب