مجله سرگرمی ژولیت سفینه فضایی جونو قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ می باشد.

تغذیه و سلامت

آمار سایت

تبلیغات متنی

سفینه فضایی جونو

 

سفینه فضایی جونو روز گذشته با موفقیت وارد مدار سیاره مشتری (ژوپیتر) شد. این سفینه که با انرژی خورشید کار می‌کند، ۲۰ ماه را در این سیاره برای مطالعه تاریخچه و ترکیب‌بندی آن سپری خواهد کرد و بعد در جو مشتری بر اثر گرما از بین خواهد رفت.

یک سفر ۵ ساله

دو سال طول کشید تا جونو از بخش درونی منظومه شمسی گذر کند. بعد از آن با گذر از زمین و از بین رفتن نیروی گرانش، به سرعت مناسب برای سفر طولانی‌اش به سیاره مشتری رسید.

رسیدن به مشتری

سرعت جونو به دلیل نیروی گرانش سیاره مشتری افزایش یافت و دیروز پس از  ۳۵ دقیقه سوختن موتور اصلی این سفینه و در نتیجه کم شدن سرعتش، وارد مدار پیرامون مشتری شد.

مدارهای دو‌هفته‌ای

جونو پس از گذر از دو مدار بسیار طولانی که گذر از هر کدام ۲ ماه طول می‌کشد، وارد مدارهای فشرده‌تری می‌شود که هر ۱۴ روز یک‌بار در طول مسیرش در داخل این مدارها از سیاره مشتری رد می‌شود. جونو سرانجام در اوایل سال ۲۰۱۸ به آخرین مدار می‌رسد و در همان جا از بین خواهد رفت.

یک سفینه فضایی در حال چرخش

جونو دورترین سفینه‌ در فضاست که با انرژی خورشید کار می‌کند. جونو دارای یک بدنه شش‌ضلعی در حال چرخش است که سه بال که هر کدام دارای پنل‌های خورشیدی‌اند به آن وصل شده‌اند. این پنل‌های خورشیدی نور کم بخش بیرونی منظومه شمسی را جذب می‌کند. وسایل و ادوات سفینه بین پنل‌های خورشیدی نصب شده‌اند تا میدان دید وسیعی ایجاد شود.

قطب تا قطب

جونو از نزدیکی سطح سیاره مشتری گذر خواهد کرد تا از نوارهای مضر تشعشعات پیرامون سیاره در امان باشد. مدارها به‌گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا سیاره مشتری را از یک قطب تا قطب دیگر اسکن کنند..

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب