مجله سرگرمی ژولیت قلب یک کهکشان کم‌نور+عکس - مجله سرگرمی ژولیت قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ می باشد.

تغذیه و سلامت

آمار سایت

تبلیغات متنی

قلب یک کهکشان کم‌نور+عکس

 

 به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، "سازمان فضایی آمریکا"(ناسا) در توضیح این عکس آورده است: این کهکشان که در فاصله دور ۳۰ میلیون سال نوری از زمین قرار گرفته است، نسبتا کم‌نور است و ستارگان کمی در آن در حال شکل گرفتن هستند اما همچنان چشم‌انداز زیبایی دارد.

 

این کهکشان، "ان‌.جی‌.سی ۲۶۸۳"(NGC 2683) نام دارد که یک کهکشان مارپیچی بدون میله بوده که توسط "ویلیام هرشل"( William Herschel) در ۵ فوریه ۱۷۸۸ کشف شده است. نام دیگر این کهکشان یوفو است.

 

 

   اخبارعلمی ,خبرهای  علمی ,کهکشان کم نور

 

این کهکشان از زمین تقریبا از لبه دیده می‌شود و با استفاده از تلسکوپ‌های آماتور و معمولی نیز قابل مشاهده است.

 

این کهکشان با سرعت ۴۱۰ کیلومتر بر ثانیه (۲۵۰ مایل بر ثانیه) از زمین و با سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ثانیه (۲۳۳ مایل بر ثانیه) از مرکز کهکشانی خود دور می‌شود. نور قرمز شده از مرکز کهکشان به خاطر غبار میان ستاره‌ای ظاهرا زرد دیده می‌شود.

 

در این تصویر مرکز کهکشان همانند دیگر کهکشان‌ها درخشان و متراکم نیست بلکه همانند ذرات پخش شده پس از انفجار دیده می‌شود.

 

به رغم روشن بودن مرکز این کهکشان در این تصویر، مطالعات نشان داده اند که این کهکشان واقعا نسبت به موارد مشابه کم‌نورتر است.

 

فردریک ویلیام هرشل آهنگ‌ساز و ستاره‌شناس بریتانیایی-آلمانی است که به خاطر کشف سیاره اورانوس مشهور شد. او همچنین کاشف تابش فروسرخ نیز می‌باشد و دارای تعدادی کشفیات دیگر در زمینه ستاره‌شناسی است.

 

   اخبارعلمی ,خبرهای  علمی ,کهکشان کم نور

 

او ساخت تلسکوپ انعکاسی را با کمک خواهرش آغاز کرد.

 

هرشل با تلسکوپ بازتابی کوچک ۱۸ سانتیمتری ساخت خودش سیاره اورانوس را در سال ۱۷۸۱ کشف کرد. وی با گذراندن نور خورشید از منشور به وجود تابش فروسرخ پی برد.

 

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم

zhuliet.com

مجله ی تفریحی سرگرمی بوستان زندگی

b-roman.ir

 

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب