مجله سرگرمی ژولیت ۷ برنامه اندرویدی که دیتای شما را به صورت مخفیانه مصرف میکنند - مجله سرگرمی ژولیت قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ می باشد.

تغذیه و سلامت

آمار سایت

تبلیغات متنی

۷ برنامه اندرویدی که دیتای شما را به صورت مخفیانه مصرف میکنند

۱٫توییتر

توییتر یک روش عالی برای مشاهده کلیپهای ویدیویی کوتاه و مهم است. همزمان با اسکرول تایم‌لاین‌تان و حتی پیش از اسکرول کردن مشاهده میکنید که این ویدیوها در پس‌زمینه دانلود و به صورت خودکار نمایش داده میشوند. این موضوع قطعا باعث مصرف حجم زیادی از داده خواهد شد. برای حل این مشکل از این مسیر اقدام کنید: Settings and Privacy /Data usage / Video autoplay / Wifi Only or Never


۲٫گوگل پلاس / گوگل فوتو

تهیه بکاپ از تمامی تصاویر توسط برنامه خوب گوگل فوتو اگرچه بسیار جالب است ولی در صورت تنظیم نادرست این اپلیکیشن ممکن است با مصرف داده زیادی در هنگام آپلود مواجه شوید. از طریق این مسیر مطمئن شوید آپلود فایلها را فقط در حالت Wifi انجام میدهید: Settings/Backup & Sync گزینه Cellular data back up را غیر فعال کنید.


۳٫اینستاگرام

اینستاگرام نیز همانند تویتر با هدف اشتراک گذاری تصویر و ویدیو ارائه شده است، بنابراین در حالت پیش‌فرض همه داده‌ها در زمینه دریافت میشوند که این موضوع مصرف دیتای شما را افزایش خواهد داد. برای غیر فعال کردن به این صورت اقدام کنید: Cellular Data Use / Default / Use Less Data در این حالت دریافت خودکار تصاویر و ویدیوها متوقف خواهد شد و فقط با درخواست شما این کار صورت میگیرد. توصیه میکنیم سایر ترفندهای اینستاگرام را هم ببینید.


۴٫فیس‌بوک

این برنامه نیز همچون توییتر و اینستا، وقتی ویدیوهایی در تایم‌لاین شما میبیند سعی میکند به صورت خودکار در پس زمینه آنها را دانلود و نمایش دهد، اگرچه این موضوع برای شما خوشایند است ولی این موضوع علاوه بر اینکه خوشایند باتری موبایل نیست برای شما هزینه تراشی میکند. برای غیر فعال کردن پخش خودکار به این مسیر بروید: App Settings/Videos in News Feed Start With Sound / Autoplay آن را بر روی wifi-only قرار دهید تا این کار فقط در حالت وای‌فای انجام شود.


۵٫نت‌فلیکس

اپلیکیشنی محبوب برای تماشای فیلم و سریال است و تنها زمانی از دیتا استفاده میکند که بداند شما این اجازه را به او داده‌اید، اما با این همه در تنظیمات این برنامه میتوان میزان مصرف دیتا را باز هم کاهش داد. برنامه‌های پخش استریم ویدیویی بدون تنظیم کیفیت پخش به شدت داده مصرف میکنند. برای این کار به اینجا بروید: Settings/Cellular Data Usage کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. حالت Low پایینترین کیفیت و کمترین مصرف داده را خواهد داشت.


۶٫یوتیوب

اپلیکیشن رسمی گوگل در حوزه پخش استریم ویدیو که اینجا هم امکان تنظیم کیفیت پخش کلیپها را دارید، به این مسیر بروید و از بین گزینه‌های موجود، مورد مناسب را انتخاب نمایید: Settings/General/Limit mobile data usage


Duo .7، هنگز اوت (Hangsouts) و سایر برنامه‌های چت ویدیویی

ویدیو کنفرانس دوطرفه مصرف بالای دیتا را در پی خواهد داشت. با اینکه ویدیوها فشرده و سپس ارسال میشوند ولی در یک برنامه چت ویدیویی باز هم مصرف داده بسیار بالاست. اغلب این برنامه‌ها کار خود را در تنظیم خودکار کیفیت تماس خوب انجام میدهند و تنظیم خاصی ندارند ولی با این همه اگر در تنظیمات برخی از برنامه‌ها گزینه صرفه‌جویی در مصرف داده را مشاهده کردید حتما فعال کنید. توصیه میکنیم برای اپلیکیشنهای پرمصرف از وای‌فای به جای دیتا استفاده کنید.
 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب